Współpraca

„Psia Mać” to projekt społeczny, nad którym prace trwają od marca 2012 r. Impulsem do podjęcia działań była likwidacja kolejnej masakrycznej pseudo hodowli.Nie mamy wpływu na pseudo hodowców, ale możemy dotrzeć do amatorów tanich szczeniaków w typie ras. Pokażmy im, do czego – często nieświadomie – przykładają rękę.Hasło pilotujące projekt w brutalny sposób nazywa rzeczy po imieniu. Przywołanie stylistyki znanej z gazetek promocyjnych hipermarketów, dobitnie uzmysławia, w jaki sposób traktowane są psy w pseudo-hodowlach. Tam „okazjonalna” sprzedaż trwa cały rok, a psy eksploatuje się do samego ich końca.Zwrot PSIA MAĆ, kojarzony zwykle jako wulgaryzm, ma jeszcze jedno znaczenie.Psia mać to etymologicznie po prostu matka psa.Kupując szczenię od hodowcy, zapytaj o jego MATKĘ, bo to ona poniesie wszystkie konsekwencje TWOICH „oszczędności”.
                                                                                                                                                                                                                                                                                  „Towarzystwo Wolnej Wszechnicy Polskiej”

„Towarzystwo Wolnej Wszechnicy Polskiej” założone w 1957 roku w Warszawie.Podstawowe zadania statutowe to rozwój i upowszechnianie nauki ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia i wychowania, polityki społecznej, kultury narodowej oraz ochrony środowiska.

 

Patronat projektu „Budujesz dom dla siebie-zbuduj też domek dla ptaków”    Klik

„Tworzenie budek lęgowych ma bogatą historię – najstarsze datowane są na XV wiek. I chociaż celem ich budowy nie była chęć ochrony gatunków, a jedynie przejęcie jaj, dało to jednak początek wspólnego życia i wynikających z tego wzajemnych korzyści. W XIX w zauważono profity, jakie niosło ze sobą gniazdowanie jaskółek w oborach i różnorodności gatunkowej ptactwa w lasach – znaczne zmniejszenie ilości szkodników. W XX w prof. Jan Sokołowski rozpoczął propagowanie projektowanych przez siebie, uniwersalnych budek lęgowych.”

Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik powstało by móc państwu służyć państwu radą i pomocą. W ramach jego funkcjonowania oferujemy państwu:
- szkolenia grupowe
- program szkoleniowy Osobisty Trener Twojego Psa (skuteczne terapie problematycznych zachowań, szkolenie z zakresu posłuszeństwa oparte na programie Dobrego Psiego Obywatela, przystosowanie psów adoptowanych do nowych warunków)
- grooming – zabiegi pielęgnacyjne psów i kotów ( strzyżenie, trymowanie, kąpiel, wyczesywanie)
- petsitter – wyprowadzanie psów
- petsitting – opieka nad psami pod nieobecność właściciela
- bezpłatne porady szkoleniowe, behawioralne, pielęgnacyjne, żywieniowe i informacje o sportach kynologicznych
Wkrótce również wraz z Polską Fundacją Ochrony Zwierząt edukację dzieci, młodzieży, osób dorosłych prowadzoną w przedszkolach,szkołach, ośrodkach i domach kultury oraz organizowanie kursów dla wolontariuszy i opiekunów zwierząt (schroniska, przytuliska).
Bezpłatne konsultacje behawioralne dla psów adoptowanych. KLIK
Polecamy i patronujemy portalowi skupiającemu ogłoszenia dotyczące zwierząt potrzebujących nowego domu, zagubionych i odnalezionych.  Ezwierzaki.net – adoptuj przyjaciela
logo
info_box

Zaginął dom

http://zaginaldom.pl/

 

 

http://how-hau.com/

Współpracujemy, szukamy i ogłaszamy zgubione i znalezione zwierzęta! Pomagamy im wrócić do domu!

 

 

 

 

 

 

 

 

Patronat Projektu „Archiwum Cierpienia”

ARCHIWUM CIERPIENIA

Milcząc – Zezwalasz na cierpienie!

Serwis Pomagaj.eu intensywnie działa od stycznia 2011 roku. Powstał by opisywać wszystkie sytuacje związane z maltretowaniem i bestialskim traktowaniem zwierząt. Redakcja działa na Facebook’u gdzie 14 lutego 2011 roku założyła wydarzenie Stop przemocy wobec zwierząt i jednocześnie stworzyła Archiwum Cierpienia, które gromadzi wszystkie artykuły dotyczące okrucieństwa wobec zwierząt.

http://blog.pomagaj.eu/

Serwis społecznościowy Zwierzolubni.pl skierowany do właścicieli i miłośników zwierząt. Zachęca właścicieli zwierzaków mieszkających blisko siebie, żeby się poznali, umawiali na wspólny spacery z psami i opiekowali się swoimi zwierzakami na zasadzie wzajemności.

 

 

ZAPRASZAJĄ NA PROGRAM,
JAKIEGO W POLSCE JESZCZE NIE BYŁO!
Jako producenci i autorzy cyklu odcinków „Adwokaci Zwierząt”, chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie. Wiosną 2010r. narodził się pomysł na program telewizyjny z udziałem obrońców zwierząt i ich podopiecznych oraz ludzi zajmujących się ochroną przyrody, a także przedstawicieli polskiego show-biznesu oraz polskiej sceny politycznej. Chcemy podejść w sposób kompleksowy, a zarazem ciekawy, ekscytujący i przystępny dla widzów z różnych środowisk społecznych do problemu ochrony praw zwierząt w Polsce. W ubiegłym roku program został zaprezentowany stacjom telewizyjnym. W między czasie nasz zespół powiększył się o kolejnych Bohaterów. Utworzyliśmy już silną grupę do której dołączą kolejne organizacje. Zainteresowanie programem wyraziła TVP2. Produkcją programu zajmie się firma Pani Doroty Tuńskiej „Pro Kontakt”.
Projekt poparły osoby świata showbiznesu: Agata Buzek, aktorka, Robert Gawliński, lider zespołu WILKI, Izabella Miko, aktorka oraz Izabela Trojanowska, piosenkarka, Agnieszka Szulim, prezenterka TVP, Dorota Sumińska, lek. wet. i pisarka. Czekamy na poparcie jeszcze innych znanych osobistości. Zorganizowaliśmy ogromną akcję na portalach społecznościowych. Projekt błyskawicznie zdobył ogromne poparcie w ciągu krótkiego czasu. Ponad 100 osób dziennie zapisuje się na strony, wysyła do nas zaproszenia oraz zapisuje sie do naszych grup dyskusyjnych.
Program składać się będzie z 5 edycji, po kilkanaście odcinków, każdy trwający 25 minut. Będzie poruszał następujące tematy: Zwierzęta gospodarskie, Zwierzęta jako towarzysze człowieka, Zwierzęta w sporcie, rozrywce i rekreacji, Dzika przyroda, Zdrowie, moda i uroda bez okrucieństwa.
W poszczególnych odcinkach programu będziemy filmować akcje podczas interwencji oraz pomocy przy zwierzętach. Znane osoby wezmą udział w tych akcjach jako osoby towarzyszące, przyglądające się, komentujące sytuację lub w razie możliwości pomagające w opiece nad zwierzętami oraz uczestniczące w zabawach z nimi. Zostaną zaproszeni m. in. do schronisk i ośrodków rehabilitacji lub gospodarstw, gdzie dobrostan zwierząt jest najważniejszy. Wszystko w zależności od profilu edycji. Zamierzamy pokazać relacje z przebiegu leczenia i rehabilitacji zwierząt z udziałem lekarzy weterynarii i rehabilitantów w placówkach dla zwierząt. Jednym z elementów charakterystycznych będzie podkład muzyczny, który będzie składał się z polskich przebojów z różnych dekad za zgodą autorów i wykonawców tych przebojów. Zaprosimy także osoby z różnych środowisk społecznych, aby wyraziły swoje opinie na temat sytuacji zwierząt w Polsce.
Pierwsza edycja cyklu będzie liczyła ok. 10 odcinków. Całkowity koszt realizacji jednego odcinka wynosi 35 tyś. zł. Proponujemy udział Państwa firmy jako strategicznego sponsora serii. Do Państwa decyzji pozostawiamy deklarację formy i zasad uczestnictwa w naszym projekcie. Szczegółową ofertę przedstawi Biuro Reklamy TVP S.A. Licząc na zainteresowanie projektem i możliwość owocnej współpracy wysyłam prezentację składu ekipy „Adwokatów Zwierząt” (załącznik adwokacizwierzat_uczestnicy.pdf).
Nasze cele to między innymi:
1.    Ukazanie obrońców zwierząt i dzikiej przyrody jako osoby energiczne, ciekawe, z charakterem i charyzmą, waleczne, zawzięte, wywołujące kontrowersje.
2.    Ukazanie pracy obrońców zwierząt i dzikiej przyrody jako ekscytującej i robiącej wrażenie oraz wywołującej emocje, jednak bardzo trudnej,  napotykającej na trudności prawne, bezduszność urzędników i obojętność społeczeństwa.
3.    Ukazanie przypadków okrucieństwa wobec zwierząt oraz bezkompromisowe potępienie ich.
4.    Propagowanie pozytywnych postaw Polaków wobec zwierząt.
5.    Pokazanie jak niezbędne jest utworzenia specjalnej jednostki Policji dla Zwierząt.
6.    Wpływ na nowelizację ustawy o ochronie zwierząt z korzyścią dla zwierząt oraz poinformowanie o prawach zwierząt (instruktaż, jak należy reagować, gdy jest się świadkiem okrucieństwa wobec zwierząt).
7.    Promowanie postawy stanowczego sprzeciwu społeczeństwa wobec okrutnego traktowania zwierząt.
8.    Domaganie się egzekwowania praw zwierząt na wokandach polskich sądów.
9.    Ukazanie humanitarnych metod zapobieganie bezdomności zwierząt.
10.    Promowanie działań ludzi świata show-biznesu na rzecz ludzi i zwierząt.
11.    Pokazanie korzyści wynikających z humanitarnego traktowania zwierząt.
12.    Propagowanie wegetarianizmu i weganizmu jako filozofii życia oraz jako alternatywy dla całkowitej lub częściowej rezygnacji z produktów pochodzenia zwierzęcego w celu zmniejszenia zapotrzebowania na te produkty.
13.    Pokazanie zwierząt w służbie człowiekowi i ich roli w życiu człowieka oraz różne ciekawe i wesołe wydarzenia z udziałem zwierząt, w żadnym wypadku nie wyrządzając im jakiejkolwiek krzywdy.
14.    Promowanie postaw ekologicznych jako zjawiska „medialnego” i „cool” wśród młodzieży
15.    Promowanie postawy „szacunek do zwierząt Polacy mają we krwi”.

nfo@adwokacizwierzat.pl

Razem powiedzmy NIE okrucieństwu wobec zwierząt!
Zofia Florek-Paszkowska
Koordynator Projektu
tel.: 505 98 76 17
e-mail: zoffi@wp.pl