Uwaga na szczepionki dla lisów!

1200-Lisy-1-620x876

Kuba, młody, madry pies, szuka domu!

IMG_20140514_150603

Kuba, szuka domu!
Kuba,przybłąkał się 2 maja w okolicach Serocka- dokładnie do wsi Kępiaste najbliższe miejscowości to Stasi Las, Marynino, Borowa Góra. Był wychudzony, zakleszczony( wyjęliśmy 50 szt.) i oczywiście pełen pcheł.

Ma około roku, lubi się bawić, po szczenięciu łapie za rękę bardzo delikatnie, zabiera buty ale ich nie niszczy. Bardzo szuka domu, garnie się do człowieka, jest wspaniale 
zsocjalizowany, lubi głaskanie, czesanie, fajnie reaguje na gwizd natychmiast przybiega jak się trochę oddali. Lubi inne zwierzęta zarówno koty i psy nie ma w sobie agresji. Prawdopodobnie wychowywał się z dziećmi doskonale się z nimi dogaduje. Jest odrobaczony i zabezpieczony przeciw kleszczom i pchłom. Ponieważ bardzo kocha człowieka nie może mieszkać w kojcu, dzień spędza na dworze na noc zabierany jest domu, Za to w domu jest grzeczny, nie niszczy, kładzie się na posłaniu przygotowanym dla niego. 

Czeka na właściciela lub nowego przyjaciela.
Kontakt: Bogusia 507 196 636

KUBA MA DOM!

Fionka- sunia jak węgielek

Fionka, to maleńka, 1,5 roczna, nakolankowa sunia, ważąca tylko 6 kg. Jest tak mała, że bez trudu przechodziła przez kraty kojca w przytulisku i chowała się w budzie większego psa.
Została złapana ze stadka psów, które mieszkają na polu i w ten sposób trafiła do przytuliska. Prawdopodobnie jest w typie jamnika długowłosego. Jakim by zresztą mixem nie była, jest śliczną sunią potrzebującą domu i rodziny.
Od czasu pobytu w przytulisku poczyniła ogromne postępy. Z małego kłębka strachu, stała się uśmiechniętą i radośnie bawiącą się sunią. Jest spokojna i lubi towarzystwo innych zwierząt, dzieci i ludzi. Chodzi na smyczy, zachowuje czystość w domu. Mieszkając w domu tymczasowym dowiedziała się, że człowiek może być dobry i fajnie jest się do niego przytulać. Teraz jest z niej przemiła przytulanka. Obecnie mieszka z dwiema suniami, trzema kotami i żółwiem i ze wszystkimi jest w zgodzie. Uwielbia podróżować w torbie (np. komunikacja miejska), z której ciekawie wystawia pyszczek i obserwuje świat. Jest przy tym super grzeczna i niekłopotliwa. Bardzo grzecznie zachowuje się w czasie zabiegów weterynaryjnych.
Fiona jest zaszczepiona, odrobaczona, zaczipowana i wysterylizowana.
Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę przedadopcyjną i podpisanie umowy o adopcji.
Kontakt do adopcji: hajduczek21@gmail.com
fionka

FIONKA MA DOM !

Olimpia szuka domu!

oli4

Olimpia zwana Oli to inteligentna 1,5 roczna suczka koloru jasno rudo, sarniego. Jest wysterylizowana, zaszczepiona i odrobaczona.
Waży zaledwie 10 kg i z całą pewnością ma w sobie domieszkę psa myśliwskiego. Oli, węszy i robi „stójkę”, kiedy znajdzie trop. Z tego powodu powinna raczej chodzić na spacery, na długiej smyczy , bo chętnie biegnie za tropem. Lubi spacery, ładnie chodzi na smyczy. Sunia, bardzo przywiązuje się do człowieka. Bardzo lubi inne psy i koty.Olimpia nie niszczy, bez problemu sama zostaje w domu, nie wpada w panikę w czasie burzy lub wystrzałów ( fajerwerków), zachowuje czystość w domu, jest wesołym i nie zależnym przytulakiem. Obecnie mieszka w domu tymczasowym w Warszawie z dwoma psami, trzema kotami i z żółwiem. Jeśli sądzisz, że Oli może podbić i Twoje serce – skontaktuj się z nami i poznaj tę niezwykłą psinę.

Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę przed adopcyjną oraz podpisanie umowy adopcyjnej.Kontakt: e- mail:  hajduczek21@gmail.com , tel: 501 249 804

 

OLIMPIA MA DOM!

Bianka, piękna mikrosunia do adopcji!

Pies Biaka

Bianka to inteligentna , roczna mikrosunia w typie Cairn Teriera. Maści koloru pszenicznego. Waży niecałe 5 kg.
Sunia mieszka obecnie w domu tymczasowym w Warszawie z dwoma psami, kotami i żółwiem, jest grzeczna, zachowuje czystość w domu i nic nie niszczy. Lubi towarzystwo wesołych i zrównoważonych psiaków.

Bianka potrzebuje być kochana , szuka spokojnego domku ( najlepiej z ogródkiem), który da jej miłość, będzie o nią dbał i poświeci trochę czasu na zaaklimatyzowanie się suni w nowym miejscu.
Sunia ma komplet szczepień , jest zdrowa, odrobaczona i wysterylizowana.
Jeśli sądzisz, że Bianka może podbić i Twoje serce – skontaktuj się z nami i poznaj tę niezwykłą psinę. e- mail:  hajduczek21@gmail.com

Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę przed adopcyjną oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

BIANKA MA JUŻ DOM :)

Uratowana przed wywiezieniem do schroniska, mikroskopijna sunia do adopcji!

Didi
„Już w swoim domu”
Uratowana przed wywiezieniem do schroniska.
Prześliczna maleńka sunia, na krótkich łapeczkach, obecnie ma 4 miesiące, docelowo będzie mikro pieskiem gdyż już niewiele urośnie. Suczka jest zaszczepiona pw wsciekliźnie, odrobaczona i zabezpieczona przeciwko pasożytom skóry.

Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę wolontariusza oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
Pies przebywa w okolicy Kozienic – do Warszawy i Lublina możemy pieska dowieźć, w inne miejsca spróbujemy zorganizować transport.

 

SUNIA MA DOM!

Frycek, młody psiak znaleziony w Żelazowej Woli, szuka dobrego domu!

Frycek został znaleziony 26 grudnia w Żelazowej Woli przy restauracji „Polko”. Wiemy, że błąkał się tam od kilku dni, nie miał na sobie obroży , nie ma też czipa.Weterynarz określił jego wiek na około 10 miesięcy. Frycek jest bardzo łagodnym przytulakiem .Czeka na wspaniały, prawdziwy dobry dom w hoteliku , w Piasecznie. kontakt do adopcji: Jola tel. 507 721 072 mail: na maila Fundacji.

JUŻ WE WŁASNYM DOMU W SANDOMIERZU.

Parlament Europejski za polepszeniem warunków transportu zwierząt.

Zapraszamy Serdecznie
Na konferencję Janusza Wojciechowskiego do siedziby Biura Parlamentu Europejskiego Warszawa ul.Jasna14/16a piątek 14 grudnia godz. 12.00
Komunikat prasowy – Strasburg – 12.12.12
Parlament Europejski za polepszeniem warunków transportu zwierząt.
Strasburg, 12 grudnia, 2012

Parlament Europejski przyjął rezolucję Janusza Wojciechowskiego na temat polepszenia warunków transportu zwierząt przeznaczonych na ubój, tym samym ograniczając czas przewozu zwierząt do rzeźni, do 8 godzin. Zwiększenie ilości miejscowych inspekcji, surowsze kary dla osób nieprzestrzegających przepisów i poprawienie zgodności przepisów państw członkowskich z obowiązującymi przepisami, to kilka z nielicznych propozycji w rezolucji Janusz Wojciechowskiego jak poprawić warunki transportu zwierząt.
Co roku prawie 30 milionów świń, ponad 4 miliony krów, ponad 4 miliony owiec i ponad 150 tysięcy koni jest transportowanych pomiędzy krajami członkowskimi Unii Europejskiej, przy czym ponad dwie trzecie z tych transportów trwa powyżej 8 godzin, a ponadto liczba transportowanych zwierząt, z wyjątkiem koni, z roku na rok się zwiększa. Zwierzęta są transportowane na bardzo długie odległości, i przez długi czas, niekiedy ponad 24 godziny.
„długie i dalekie transporty powodują cierpienia zwierząt, a także powodują koszty, za które płacą konsumenci. Sytuacja w transporcie zwierząt wymaga niezwłocznej poprawy, w szczególności przez zmniejszenie liczby transportowanych zwierząt i skrócenie czasu transportu. Tym samym, Parlament Europejski wezwał Komisję Europejską, ażeby w celu uniknięcia dalekich transportów zwierząt na rzeż w miarę możliwości wspierała lokalne przetwórstwa i podjęła działania mające na celu odbudowanie małych rzeźni.” – mówi poseł PIS do PE Janusz Wojciechowski.
Krótsze transporty zwierząt to lepszy ich dobrostan, to zdrowsze mięso, to także mniejsze koszty, bo długodystansowe transporty kosztują bardzo wiele, a koszty ponosi z jednej strony rolnik otrzymujący mniejszą zapłatę za swoje zwierzęta, a z drugiej konsument, który płaci za te transporty w cenie zakupowanego mięsa. Krótsze transporty to także mniej pojazdów na drogach i mniej emisji co2. Krótsze transporty to wreszcie możliwość rozwoju lokalnego przetwórstwa mięsnego, na obszarach wiejskich, blisko miejsc hodowli, obecna koncentracja przemysłu mięsnego w wielkich koncernach nie jest niczym dobrym.
Posłowie zadbali również o wprowadzenie środków zapobiegających upadaniu małych, lokalnych rzeźni. Raport wzywa do zapewnienia skutecznego i jednolitego wdrożenia istniejących przepisów unijnych dotyczących transportu zwierząt we wszystkich Państwach członkowskich. Ponadto rezolucja zwraca się do Państw członkowskich o aktywne stosowanie systemu inspekcji, wprowadzenia skutecznych sankcji za naruszenie przepisów rozporządzenia.
Przyjęto kwestie ograniczenia czasu transportu zwierząt rzeźnych do 8 godzin z pewnymi wyjątkami ze względu na warunki geograficzne, słabo rozwiniętą sieć drogową, odległą lokalizację lub potwierdzone wynikami badań naukowych możliwości dłuższego transportu niektórych gatunków zwierząt.
Posłowie w przyjętej rezolucji zwracają się do Komisji Europejskiej, by zaproponowała znacznie skrócony maksymalny czas podróży dla wszystkich przewozów koni rzeźnych.
„nie możemy interesu wielkiego przemysłu i kompanii przewozowych stawiać ponad nasz cywilizacyjny i kulturowy stosunek do zwierząt.” – powiedział Janusz Wojciechowski – „Mahatma Gandhi stwierdził, że wielkość narodów i ich moralny rozwój może być oceniany po tym, jak traktują swoje zwierzęta. Używamy zwierząt dla naszej konsumpcji i dla naszej gospodarki i prawdopodobnie w najbliższej przyszłości to się nie zmieni. ale teraz, współcześnie, powinniśmy uczynić wszystko co możliwe, żeby zmniejszać cierpienia zwierząt wszędzie, gdzie są one przez nas wykorzystywane. Jednym z tych obszarów jest transport zwierząt, a jego ograniczenie jest konkretną rzeczą, jaka możemy zrobić dla zwierząt, dając świadectwo wysokiego poziomu naszej europejskiej cywilizacji i kultury XXI wieku.”
Kontakt w sprawie Konferencji Bogumiła Folman 507-196-636

Dla wszystkich zwierząt i ich Opiekunów:

Atos, piękny, nieduży i młody psiak do adopcji

Atos, piękny, nieduży i młody psiak do adopcji

Atos, piękny, nieduży i młody psiak do adopcjiAtos to ok. 2-3 letni psiak.

Atos jest wykastrowany i zaszczepiony. Całkiem nieźle chodzi na smyczy, jest karny. Uwielbia długie spacery, podczas których może spożytkować młodzieńczą energię.

W stosunku do psów i w towarzystwie suczek czuje się swobodnie.

Doskonale odnalazłby się w domu z ogrodem, gdzie mógłby się wyhasać do woli, a przy okazji pełnić rolę stróża pod nieobecność domowników.

Bardzo garnie się do człowieka, uwielbia być głaskany. Jest łasuchem, więc widząc smakołyk, szybko się uczy i jest gotów stawić czoło każdemu wyzwaniu.